• centrum-ogrodnicze
  • Ponad 400 odmian roślin

O nas

Nasza szkółka roślin istnieje od 1985 roku w okolicach Lublina. Powstała z zamiłowania do roślin i chęci działania w branży ogrodniczej. Początkowo produkowaliśmy głównie sadzonki roślin jagodowych. W kolejnych latach rozpoczęliśmy  produkcję materiału ozdobnego, która wkrótce całkowicie zastąpiła poprzednią działalność.

Szkółka liczy 3,5 ha:  uprawę w pojemnikach prowadzimy na powierzchni 1,5 ha w tym 2300 m2 pod osłonami, uprawy gruntowe 1,5 ha oraz 0,5 ha to centrum ogrodnicze. Główną produkcją obecnie są rośliny liściaste, iglaki, byliny, zioła i trawy oraz rośliny balkonowe i rabatowe.

Lata 90. to początek upraw w doniczkach bylin a następnie (2000 rok) roślin liściastych i iglastych a od 2013 także rabatowych i balkonowych. Już od 1997 roku istniał przy szkółce punkt sprzedaży roślin dla klientów detalicznych, który z biegiem lat był stale rozbudowywany i powiększany. W chwili obecnej jest to ponad 2000 m2 , na którym znajduje się ponad 950 różnych odmian roślin.   Jesteśmy jednym z największych i najlepiej zaopatrzonych centrów ogrodniczych w województwie lubelskim i jednym z 200 największych  centrów ogrodniczych w Polsce. Obecnie posiadamy duży wybór roślin do nasadzeń ogrodowych, miejskich i parkowych. Specjalizacją naszej szkółki są drzewa i krzewy iglaste w tym formy szczepione i formowane (bonsai). Wśród oferowanych przez nas krzewów i drzew liściastych jest wiele nowości rynkowych dla miłośników roślin i hobbystów. Aktualnie pragniemy zwrócić uwagę Państwa na bogatą ofertę berberysów, hortensji i budlei tj. roślin szczególnie atrakcyjnych w okresie letnim i chętnie sadzonych w ogrodach i na działkach rekreacyjnych. Uzupełnieniem naszej produkcji są pnącza  oraz wieloletnie uprawy gruntowe świerków, jałowców i tuj.

Znaczną część naszej produkcji stanowią rośliny do nasadzeń miejskich i przydrożnych, charakteryzujące się dużą tolerancją na warunki środowiskowe, łatwością uprawy i wysoką mrozoodpornością.

Z roku na rok poszerzamy asortyment produkowanych roślin dołączając nowe gatunki i odmiany w celu zaspokojenia gustów i potrzeb naszych klientów. Staramy się aby nasze rośliny były coraz lepszej jakości.

Sprzedaż produkowanego materiału roślinnego prowadzimy w dwóch kategoriach:

Hurtowej – odbiorcami są sklepy i centra ogrodnicze, architekci krajobrazu, firmy urządzające tereny zieleni a także gospodarstwa szkółkarskie.

Detalicznej – w naszym centrum ogrodniczym gdzie oprócz roślin posiadamy szeroki wybór artykułów ogrodniczych dla odbiorców indywidualnych których zawsze chętnie wspieramy naszą wiedzą i doświadczeniem

Wszystkim naszym klientom staramy się zapewnić jak najwięcej satysfakcji z dokonywanych u nas zakupów. Chętnie służymy pomocą w doborze roślin do aktualnie prowadzonych realizacji.

mgr inż. Urszula i Mieczysław Śnieżek

mgr Michał Śnieżek   Marcin Śnieżek

Chcesz dostawać aktualny cennik na swoją pocztę?

Wyznacz mapę dojazdu do nas:

Wpisz swoją aktualną lokalizację


Jak dojechać


Skontaktuj się z nami przez poniższy formularz


* Are you human?